۱۳۹۶-۰۶-۱۱            پذيرش درس حقوق كار

حقوق کار

پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی در یک قرن اخیر منجر به ایجاد کارخانه ها و کارگاه های متعددی شده است که هر یک با هدف افزایش تولید و رسیدن به بیشترین سود در بازارهای رقابت پذیر تلاش می کردند. با این حال توجه بیش از حد کارفرمایان به بخش تولید و افزایش بهره وری عملا موجب غفلت از نیازهای نیروی انسانی و  عدم رعایت حقوق حداقلی آن ها در محیط کار می شد. از این رو انجمن های حمایت از حقوق کارگران شکل گرفت با هدف احقاق حقوق از دست رفته کارگران شکل گرفت که این انجمن ها با فشار به مجالس قانونگذاری نقش به سزایی در تصویب قوانین کار داشتند.

تلاش ها برای تصویب قوانین حمایتی از کارگران و تعیین حقوق و وظایف کارگران و کارفرمایان در ایران به دوران مشروطه بازمی گردد. قانون کار در ایران پس از بارها اصلاحات برای اولین بار در سال ۱۳۲۵ به تصویب رسید و نهایتا در سال ۱۳۶۹ مورد بازنگری قرار گرفت. این قانون در حال حاضر حاکم بر روابط بین کارگران و کارفرمایان است. 

از آنجایی که قوانین کار به علت تعیین الزام های قانونی و ضمانت اجراهای جدی نقش مهمی در تعیین خط مشی بنگاه ها و کارگاه های اقتصادی و تجاری دارند همواره مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرند. از این رو دپارتمان مدیریت حرفه ای دانشگاه شهید بهشتی مبادرت به برگزاری دوره ی آموزشی «حقوق کار» با محوریت:‌

  • آشنایی با قرارداد کار و نحوه تنظیم اصولی آن
  • شرایط کار٬ حق السعی٬ مزد و مزایا
  • بخشنامه حقوق و مزایای سال ۹۶
  • وجوه افتراق و اشتراک قانون کارو تامین اجتماعی
  • مراجع حل اختلاف

نموده است. این دوره توسط استاد علی اکبر جعفری از اساتید متخصص و متبحر در حوزه قراردادهای حقوق کار٬  تامین اجتماعی و مالیات ارایه می شود که همسو با نیازهای و دغدغه های مدیران و صاحبان کسب و کار در حوزه حقوق کار و مسائل مرتبط با آن است.

مخاطبین:

مدیران عالی، ارشد و میانی سازمان ها

صاحبان کسب و کار، کارآفرینان، بازرگانان
حسابداران، مدیران مالی و منابع انسانی
دانش پذیران و دانش آموختگان MBA

مدت:

 ۱۳ ساعت شامل ۴ جلسه 

زمان:
مهر ۱۳۹۶
پنجشنبه‌ها: ۱۳ الی ۱۶

مکان:

دانشگاه شهید بهشتی

اهداف:

هدف از برگزاری این درس، ایجاد بینشی حقوقی در مخاطبان است تا از این طریق با روح حاکم بر حقوق آشنا شوند و به دنبال آن بتوانند از بروز مسائل حقوقی جلوگیری نمایند.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام

۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۴

ثبت نام آنلاين

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

All Right Reserved By